17 вересня Україна відзначає День рятівника. Це свято об’єднує людей відважних професій – пожежників, працівників цивільного захисту, аварійно-рятувальних формувань і служб, які ліквідовують наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захищають життя і здоров’я людей.
В день професійного свята слова щирої подяки були адресовані тим, хто оберігає спокій і завжди готовий прийти на допомогу жителям громади, які опинилися в біді – працівникам Місцевої пожежної охорони Девладівської сільської ради.
Привітала працівників Місцевої пожежної охорони Девладівської сільської ради сільський голова НЕЛІПА Олена Вікторівна, і від імені громади подякувала їм за те, що обрали професію рятувальника і кожного дня, ризикуючи власним життям та здоров’ям бережуть спокій і затишок у домівках мешканців Девладівської територіальної громади та наголосила, що в травні 2022 року депутатами сільської ради було прийняте рішення про створення на території Девладівської громади місцевої пожежної охорони. Відтоді розпочалася робота по кадровому наповненню, пошуку приміщення для розміщення служби та придбанню необхідного обладнання.
Минуло трохи більше двох років і сьогодні наша пожежна команда має чудове приміщення, два пожежні автомобілі, необхідний спецодяг та обладнання для виконання поставлених завдань, але головне не це, головне те, що це справжня команда надійних, сміливих та відповідальних людей, які не лише боряться із вогнем, стихіями та іншим лихом, а й беруть активну участь у всіх сферах життя нашої громади. Олена Вікторівна висловила вдячність сильним та відважним рятівникам за ліквідацію пожеж на території громади, оперативне реагування на виклики, врятовані життя та будинки громадян, а також за професіоналізм, командну роботу, за вірність обов’язку та постійну готовність до боротьби з незваним лихом. А також керівництву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, начальнику Криворізького районного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Олегу Олександровичу Січкаруку за підтримку громади на шляху становлення нашої Місцевої пожежної охорони.
До привітань рятівників громади долучився Віктор Іванович ШЕВЧЕНКО, староста Мар’є-Дмитрівського старостинського округу Виконавчого комітету Девладівської сільської ради та побажав усім рятівникам успіхів у нелегкій і важливій службі, терпіння, витривалості і мирного неба та подякував за мужність, рішучість та сміливість.
У віршованій формі привітали рятівників із професійним святом наймолодші мешканці громади, діти початкових класів Водянської гімназії Сімбірський Михайло, Турівний Олександр, Федько Мілана та Романюк Злата: «Кращих хлопців, ніж в Девладівській пожежній охороні не знайдеш, хоч всю землю обійдеш. Вони хоробрі і сильні, справі своїй вірні. З рятувальниками такими наша громада спить спокійно».
Традиційно заходи не обійшлися без відзнак. За пильність, мужність, своєчасні та рішучі дії під час виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у справу захисту населення і територій Девладівської громади від наслідків надзвичайних ситуацій та з нагоди Дня рятівника Подяками Девладівської сільської ради відзначено: ВАЩЕНКА Віталія Вікторовича – начальника Місцевої пожежної охорони Девладівської сільської ради, СІМБІРСЬКОГО Вадима Анатолійовича – заступника начальника Місцевої пожежної охорони Девладівської сільської ради, ДЯТЛОВА Романа Вікторовича - пожежника Місцевої пожежної охорони Девладівської сільської ради, ПОДЕНЕЖНОГО Сергія Юрійовича – водія Місцевої пожежної охорони Девладівської сільської ради.
У цей непростий для України час, внесок рятувальників неоціненний. Після початку повномасштабної війни українські рятувальники щодня рятують сотні життів. Саме вони допомагають жертвам обстрілів вибратися із завалів, ліквідовують пожежі та розшукують загиблих людей. Все це рятувальники роблять з ризиком для свого життя, виявляючи найбільшу гідність і людяність, мужність та сміливість.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників України та рятувальників, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.
Рятівник – це вже не професія, це спосіб життя. Рятувальника ми сприймаємо як захисника, що завжди приходить на допомогу, рятує, відкинувши думки про власну безпеку.
Під час заходу звучали патріотичні пісні, присвячені безстрашним захисникам Збройних Сил України, пісні свободи і перемоги, пісні, що стали символом незламності духу та сили українського народу. Своєю творчістю учасники аматорського художнього колективу «Андріївське намисто» (комунальний заклад «Андріївський будинок культури») підбадьорювали та підтримували присутніх учасників заходу.
Опісля усі бажаючі мали можливість сфотографуватись біля пожежного автомобіля, приміряти одяг рятувальників та посидіти за кермом пожежного автомобіля.
Нехай на терені мужньої професії Вас не залишає лицарський дух людяності і впевненості у своїх силах. Нехай Віра, Надія, Любов і Софія осяють Ваше життя божественним світлом, даруючи силу духу та непохитну віру в краще майбутнє нашої країни.
Щастя, миру та добра Вам і Вашим сім’ям.
Зичимо нашій громаді Божого захисту повсякчас та якнайшвидшої Перемоги над підступним ворогом.
З повагою Виконавчий комітет Девладівської сільської ради.