ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!
опубліковано 31 травня 2021 року о 12:09

Девладівська сільська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави,

залишків рослинності, сміття та побутових відходів; розпалювання багаття в лісосмугах! 

Із початком польових робіт та теплих сонячних днів громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. І на жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

Рішенням виконавчого комітету сільської ради  № 47 від 05 травня 2021 року «Про заборону спалювання опалого листя, залишків сухої рослинності та побутових відходів на території Девладівської сільської ради», яким забороняється протягом пожежонебезпечного періоду: випалювати суху траву, стерню, хмиз, очерет, вогневу очистку у смугах відводу автомобільних доріг, що межують з лісовими насадженнями та сільгоспугіддями, а також безпосередньо на сільськогосподарських земельних угіддях; розпалювати багаття в лісосмугах  і на територіях, які знаходяться біля лісосмуг; в’їзд транспортних засобів і відвідування населенням лісосмуг.

            Згідно з «Правилами благоустрою населених пунктів Девладівської сільської ради» затвердженими  рішенням Девладівської сільської ради, категорично забороняється спалювання листя, трави , бур'яну, гілля, деревини, відходів  виробництва, побутового сміття на території зелених насаджень.

Стаття 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» зобов’язує громадян берегти природу, охороняти та раціонально використовувати її багатства. 

За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття передбачена відповідальність за ст..82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої: «Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації; ліквідації та використання відходів тягне за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.). і на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із  степовою, водно-болотною тв. Іншою природною рослинністю, рослинністю або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а  так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння, відповідно до ст..77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.)

Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.

Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, лісових насаджень та інше. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.

           

Крім того, вогонь знищує комах, потомство тварин, рослини, бактерії, мікроорганізми, які утворюють родючий шар землі. Внаслідок цього значно погіршується якість ґрунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель, руйнується екосистема поля.

 Відповідно до ст..50 Конституції України, що гарантує кожному безпечне для життя й здоров’я  навколишнє середовище, кожний з нас має законне право боротися з підпалами.

            Компостування є природним видом перебігу органічних речовин, завдяки якому товстий килим опалого листя з легкістю перетворюється на цінне органічне добриво. Тому, якщо ви володієте приватним будинком, то найкращий шлях боротьби з залишками рослинності – їх прикопування або компостування. Листя та всі трав'яні відходи – це продукт, який може перегнивати, добре розкладається в землі і є чудовим добривом для грядок.

У зв’язку з вище зазначеним, виконавчий комітет Девладівської сільської ради звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

           Пам'ятаймо, що стан навколишнього природного середовища цілком і повністю залежить від нас!


Виконавчий комітет Девладівської сільської ради

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux