До уваги операторів ринку, які здійснюють розбирання, обвалювання м’яса та реалізацію м’ясних продуктів в магазині.
опубліковано 15 квітня 2024 року о 15:32


Згідно чинного законодавства кожен оператор ринку, що проводить діяльність з обігу харчових продуктів, зобов’язаний реєструвати свої потужності. 

Відповідно до Закону України від 23.12.1997 № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі ЗУ № 771) оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів, і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів або інших об’єктів санітарних заходів (п. 55 ст.1 ЗУ № 771).

Оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, повинні отримати експлуатаційний дозвіл, який видається територіальним органом компетентного органу на кожну окрему потужність до початку її експлуатації (п. 1 ст. 23 ЗУ № 771).

Виробництво - діяльність, пов’язана з виробництвом об’єктів санітарних заходів, у тому числі всі стадії технологічного процесу, а саме первинне виробництво, підготовка, змішування та пов’язані з цим процедури, обробка, наповнення, пакування, переробка, відновлення та інші зміни стану об’єкта (п. 10 ст. 1 ЗУ № 771).

Експлуатаційний дозвіл - документ дозвільного характеру, що видається територіальним органом компетентного органу операторові ринку за результатами інспектування його потужності та посвідчує право оператора ринку здійснювати визначену цим Законом діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження (п. 22 ст. 1 ЗУ № 771).

Потужності - споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об’єктів санітарних заходів (п. 69 ст. 1 ЗУ № 771).

Об’єкти санітарних заходів - харчові продукти, матеріали і предмети, призначені для контакту з харчовими продуктами, та маркування, якщо воно стосується безпечності харчових продуктів (п. 50 ст. 1 ЗУ № 771).

Як ми бачимо з вищенаведеного діяльність, що передбачає забій тварин, розруб, розбирання, обвалювання м’яса, його переробку та на фарш або інші м’ясні вироби є виробництвом харчових продуктів тваринного походження, та потребує отримання експлуатаційного дозволу.

Відповідно до чинного законодавства в магазині може реалізовуватися тільки м'ясо вироблене на офіційній бійні, яка має експлуатаційний дозвіл, та зобов’язана надати документ, який засвідчує його походження та безпечність. 

 У випадках коли в магазині здійснюється розбирання, обвалювання чи розрубка туш, згідно вимог п. 4. ст. 29 Закону України від 18.05.2017 № 2042-VIII «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (далі ЗУ № 2042), передбачено присутність державного ветеринарного інспектора або помічника державного ветеринарного інспектора під час розбирання та обвалювання м’яса з періодичністю, що гарантує безпечність м’яса.

Нагадуємо, що згідно до вимог ст. 65 ЗУ № 2042 юридичні особи і фізичні особи - підприємці за виробництво, зберігання харчових продуктів без отримання експлуатаційного дозволу на відповідну потужність, якщо обов’язковість його отримання встановлена законом тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат.

Більш детальнішу інформацію щодо отримання експлуатаційного дозволу, ветеринарно-санітарних вимог щодо виробництва харчових продуктів тваринного походження можна отримати на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (www.dp.dpss.gov.ua), або за телефоном 097-870-36-35 – Тарутіна Єлизавета Сергіївна – начальник Криворізького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області. 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux